Error
  • JFolder::create: Could not create directory
  • JFolder::create: Could not create directory

Articles

موارد شیادی و کلاه برداری پزشکی در رابطه با PRP
با توجه به نوظهور بودن نسبی PRP نسبت به درمان های رایج و شناخته شده در مورد ریزش موی مردانه (محلول ماینوکسیدیل، قرص فیناستراید، شامپو کتوکونازول و پیوند موی طبیعی) گاهی PRP را به عنوان یک درمان انقلابی و قطعی برای طاسی مردانه عنوان کرده و برای گمراه کردن مردم آن را به تکثیر سلول های بنیادی، کلونینگ، ژن درمانی و بحث هایی از این قبیل مرتبط می کنند در حالی که این مطالب اصلاً ارتباط علمی و منطقی با PRP نداشته و هرگونه تبلیغ در این زمینه کذب محض بوده و از مصادیق آشکار کلاه برداری و شیادی در عرصه پزشکی است. بیماران محترم بایستی همواره اطلاعات علمی و صحیح در مورد پوست، مو و زیبایی و درمان های آن را از متخصصین پوست و مو (و در صورت عدم وجود از سایر تخصص های پزشکی که مرتبط با مسائل زیبایی هستند) جویا شده و به هیچ عنوان تحت تأثیر تبلیغات مطبوعات، رادیو و تلویزیون، بروشور و کتابچه های تبلیغاتی، حرف این و آن و بخصوص کانال های ماهواره ای قرار نگیرند که عاقبت این کار از دست دادن پول، وقت و انرژی و افتادن در ورطه بیماری های عفونی و غیرعفونی ناشی از اقدامات نادرست پزشکی خواهد بود. مراجعه به سایت انجمن متخصصین پوست ایران (iransocderm.com )، سازمان نظام پزشکی ایران (irimc.org )، انجمن متخصصین پوست امریکا (aad.org )، جامعه جهانی جراحی ترمیم مو (ishrs.org ) و انجمن متخصصین پوست کانادا (dermatology.ca ) برای کسب اطلاعات درست و واقعی بسیار مفید می باشد.

سئوالات رایج در PRP

1- آیا prpتاثیری به روی فردی که به علت ریزش موی ارثی مو های نازک دارد خواهد داشت ؟
بله بهترین اثرات این روش در مورد کم پشتی مو دیده می شود و سریع الا ثرین نتیجه آن کاهش ریزش مو ها وافزایش ضخامت تارها است .
2- آیا برای انجامprp نیاز به انجام آزمایش خاصی است ؟
خیر هیچ آزمایشی قبل از انجام prpنیاز نیست .
3- آیا prpروشی دائمی است ؟
prp روش جدیدی می باشد و بیماران و مطالعات چند سال قبل موجود نیست که بتوان قطعا گفت تا چند سال اثر دارد اما قطعا روشی با اثر طولانی مدت می باشد و اثر آن از دارو بهتر و طولانی تر می باشد .
4- با توجه به این که این روش جدید است چگونه می توان از نداشتن عوارض طولانی مدت اطمینان داشت ؟
این روش چندین سال است که در دنیا در حال بررسی است و در این مدت هیچ گونه عارضه و عواقب سوئی گزارش نشده است .
5- prp برای چه الگو هایی از موموثر است ؟
در تما م الگو های ریزش بجزآلوپسی اسکار(خط بخیه و اسکار )
6- نتیجه prpچه موقعی مشخص می شود؟
این روش کند اثر است . شروع اثرات از سه هفته و نتیجه نهایی ممکن است تا یک سال طول بکشد .
7- آیا prpبرای همه توصیه می شود؟
استفاده از prp برای رشد مو منافع زیادی دارد این روش در رشد موهای جدید و پر پشت کردن موهای قبلی و همچنین در ضخیم کردن وتقویت موهای پیوندی بسیار موثر است با این حال همه نامزد ایده آلی برا ی این روش نیستند .. بیمارانی که عفونت فعال در پوست سر و یا سابقه عفونت ویروسی جدید مثل زونا یا دیابت دارد و یا هر گونه اختلال لخته شدن خون و یا بیماری های که در حال مصرف داروهای انعقاد خون و یا سرکوبگر سیستم ایمنی هستند برای این روش کاندید نیستند . همچنین اگر فولیکول ها ی مو بطور کامل از دست رفته باشد این روش کمتر احتمال دارد بتواند به بیمار کمک کند .این گروه ممکن است نیاز به عمل جراحی پیوند مو داشته باشند .